Sterydy anaboliczne powodują szereg niekorzystnych objawów oraz skutków ubocznych, które wpływają nie tylko na wygląd, ale również ogólne samopoczucie. Z tego względu należy zawsze przestrzegać rekomendowanych dawek i nie przekraczać planowanego okresu zażywania. Primobolan zalicza się do łagodnych środków, które mimo wszystko pozwalają na uzyskanie optymalnych rezultatów w trakcie ćwiczeń oraz przestrzegania odpowiedniej diety. Wśród najczęściej spotykanych skutków ubocznych można wymienić  depresję, zmienne nastroje oraz pojawienie się agresji. W dalszej kolejności warto wskazać na tłustą skórę twarzy, która błyszczy się i jest niełatwa do zamaskowania nawet przy pomocy kosmetyków (w przypadku kobiet).

Jakie sterydy na masę

Oprócz tego warto wspomnieć o wypadaniu włosów oraz pojawieniu się nadmiernego owłosienia nie tylko na ciele, ale również na twarzy (szczególnie na plecach i brodzie). Sterydy anaboliczne mogą wywołać wzrost złego cholesterolu oraz ginekomastię – ta sytuacja pojawia się jedynie w przypadkach, kiedy Primobolan zażywano razem z innymi środkami o działaniu dopingującym oraz przekraczano dziennie dawki. Warto zaznaczyć, że przyjmowanie HCG zdecydowanie zmniejsza ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych skutków ubocznych, które sprawiają, że efekty uzyskiwane przy pomocy treningów i zbilansowanej diety, zostają przysłonięte ze względu na inne nieprzyjemne objawy. W grupie ryzyka znajdują się jednak przede wszystkim kobiety, gdyż testosteron zawarty w sterydach oraz inne środki odpowiadają za wirylizację.

Ranking sterydów online

Mowa o zauważeniu u pań męskich cech, czyli niski głos, znika również miesiączka, albo jest ona bardzo nieregularna. Kiedy wziąć pod uwagę wszystkie osoby przyjmujące dopalacze, nieprzyjemne objawy pojawiają się stosunkowo rzadko, jednak wymagają one zmniejszenia dawki, albo całkowitej rezygnacji ze sterydów. Primobolan nie jest środkiem, który powinny przyjmować osoby, które zmagały się z nowotworami, występują u nich choroby wątroby, nerek, przeszły udar mózgu, albo mają wysokie ciśnienie.